Понедельник, 10.12.2018, 13:30

Головна » 2018 » Май » 5 » ЗУСТРІЧ ДЕСЯТИКЛАСНИКІВ ІЗ ДИТИНОЮ ВІЙНИ ТРУШЕВСЬКОЮ З.Л.
ЗУСТРІЧ ДЕСЯТИКЛАСНИКІВ ІЗ ДИТИНОЮ ВІЙНИ ТРУШЕВСЬКОЮ З.Л.
Щороку 8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, вшановує ветеранів, учасників Другої світової війни. Сьогодні важливо згадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Учні 10-А класу Криворізької гімназії №127 разом із класним керівником Шкрябком Євгенієм Миколайовичем відвідали Трушевську Зінаїду Леонтіївну, свідка історичних подій, дитину війни. Щира та привітна жінка гостинно запросила до оселі гімназистів, де за чашкою чаю зі смачним печивом відбулася душевна розмова. Учні дізналися, що Зінаїда Леонтіївна народилася у Харківській області в 1935 році. Перед війною її сім`я переїхала на Миколаївщину, де потрапила під окупацію Румунії. Після війни разом із чоловіком переїхала до Інгульця розбудовувати гірничо-збагачувальний комбінат. Сама Зінаїда Леонтіївна з 1980 по 2005 рік працювала бібліотекарем у ЗОШ №96. Події окупації згадує з сумом та неохоче. Надовго гімназистам запам`ятається теплий погляд та сором`язлива посмішка, цікава розповідь про звичайні цінності та сучасні будні дітей війни, які є останніми свідками тих страшних подій.

Переглядів: 60 | Додав: lidna127 | Рейтинг: 0.0/0