Понедельник, 25.06.2018, 16:54

Головна » 2018 » Май » 22 » ФЕСТИВАЛЬ ЗБИРАЄ ОДНОДУМЦІВ
ФЕСТИВАЛЬ ЗБИРАЄ ОДНОДУМЦІВ
18 травня розпочав свою роботу ХVІ Міжнародний фестиваль-конкурс юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», який зібрав учасників з різних куточків України, Польщі, Білорусі, Придністров’я, Азербайджану.
Делегацію на заході від Криворізької гімназії №127 представляв прес-центр «Світанок» у складі Влади Гурецької (8-А), Юлії Відміцької (8-А), Анни Табунщик (9-А) та керівників Табунщик Наталі, Севостьяненко Наталії.
Цікаво, що цього року юні журналісти розпочали знайомство й спілкування один з одним під час змагань у літературному бліц-конкурсі, що проходив на території ДОТ «Лідер». А для тих, хто цікавиться журналістськими розслідуваннями, Олександр Тур’ян поділився власним досвідом та особливостями підготовки такого виду матеріалів під час майстер-класу. З виступу Данила Філоненка та Олени Грозної присутні дізналися, що таке конвергентна журналістика як елемент інформаційного ресурсу. І це був лише початок фестивалю!
У вестибюлях Палацу дітей та юнацтва гості й учасники ознайомилися з конкурсними роботами на відкритті газетного та фотовернісажу «Вільна преса — вільна країна». Але головне – це, звичайно, спілкування юнкорів, обмін думками, враженнями, спостереженнями.
Для всіх присутніх приємним сюрпризом стало відкриття виставки робіт вихованців гуртка під керівництвом Ярослава Голубчика. Найкращий із представлених знімків обирали самі глядачі шляхом голосування. А зустріч із самим українським фотохудожником під час теплохідної екскурсії наступного дня примусила по-новому поглянути на фотографію як вид мистецтва.
Офіційна частина заходу розпочалася прес-конференцією організаторів і засновників фестивалю.
Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсної програми XVІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики довела, що тут зібралася творча, талановита молодь, мета якої змінити світ на краще словом і вчинком.
Попереду в учасників ще багато роботи. 19 травня на них очікує безліч емоцій, зустрічей і цікавих завдань .А також майстер-класи із журналістами-професіоналами, творча вітальня з медіафахівцями, нагородження спецпреміями, теплохідний «Медіа-вояж Дніпром до Межигір’я», журналістський марафон, пікнік-обід на природі та квест «Вірити у себе та долати перешкоди». А також пішохідна екскурсія Національним парком «Межигір’я».
Але найголовніше завдання для делегацій – робота в нічній редакції «ІнфоМанія» (створення медіапродукту). Це своєрідна перевірка на готовність до серйозної роботи в ЗМІ.
Завершиться «Прес-весна на Дніпрових схилах»-2018 20 травня традиційною висадкою Алеї: цього року дуби та каштани прикрасять схили біля Палацу. Цього ж дня буде підведено підсумки марафону й оголошено переможців. А на завершення фестивальної програми — культурно-мистецький проект «Українська пісня крізь призму сучасності».
За результатами роботи журі прес-центр «Світанок» нагороджено спецпремією в номінації «Газета».
Приємно, що й педагоги цього року змогли взяти участь у фестивалі: нова номінація «Традиції й новаторство» дозволила їм поділитися власними наробками з медіаосвіти, медіаграмотності, журналістики. Серед них Петрушина Лідія Іванівна та Табунщик Наталя Анатоліївна, роботи яких були відзначені спецпреміями у цій номінації.
Для гостей було організовано екскурсії схилами Дніпра.
Детальніше про перебування делегації на «Прес-весні на Дніпрових схилах»-2018. читайте на сторінках шкільної газети «Світанок», яку дівчата й керівники готували в нічній редакції «ІнфоМанія». Робота за оцінкою професійного журі посіла ІІІ місце
З ПЕРШИХ УСТ
Юлія Відміцька (гімназія 127, Кривий Ріг): «Приємно вразила плідна і творча праця колективів палацу. Повітряні гімнастки, хореографічні виступи гуртка «Фламінго» та інші внесли у концерт величезний феєрверк позитивних емоцій».
Влада Гурецька (гімназія 127, Кривий Ріг): «Мені сподобалося бути учасником фестивалю, на якому я вперше. Мене схвилювали теплий прийом і піклування про кожного учасника. Програма дуже насичена, іноді не все запам’ятовуєш і встигаєш, але це класно».
Анна Табунщик (гімназія 127, Кривий Ріг): «На фестивалі втретє. Фоторепортаж є. Все супер!»

Переглядів: 36 | Додав: lip | Рейтинг: 1.0/1