Понедельник, 10.12.2018, 13:30
Криворізька гімназія №127
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Рекомендуємо

МатематикаЕмблема гімназії

Кредо гімназії

Від творчої особистості – до мистецтва жити

Місія гімназії

Використовуючи сучасні технології у співпраці вчителів, учнів, батьків та громадськості сформувати конкурентноздатну особистість з чітко вираженим почуттям патріотизму, високою екологічною культурою, творчими здібностями, які забезпечать життєве самовизначення і успіх.

Гімн гімназії

Слався, святися,
гімназична громадо,
В тобі зійшлися
скарби Ельдорадо:
Творча наснага,
жага молодеча,
Бажання все знати,
Як досвід старечий,
Мудрість наставників –
Мрій шанувальників,
Щирість людська
для нас не нова.
Благословися,
школо натхнення,
В яку влилися
поклик, знамення,
Гомін природи,
краса розмаю,
Рідної мови
й всього, що маєм.
Живи, святися,
пристань людини,
В якій злилися
чуття родини
З болем великим,
щоб не загинув,
Не став безликим
Жоден із учнів
в світі нерівнім.

Скринька довіри


ЛИСТ ПСИХОЛОГУ

Пам'ятні датиНаше опитування
Чи має вчитель отримувати сертифікат для роботи з учнями?
Всього відповідей: 78
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Календар знаменних і пам'ятних дат 


 

Книги-ювіляри 2018 року

До числа книг-ювілярів 2018 року входить збірка новел «Декамерон» письменника епохи італійського ренесансу Джованні Боккаччо. З дня його виходу в світ пройшло 665 років. Більшість повістей цієї книги розповідають про любов у різних її проявах – від темної тваринної пристрасті до величного і світлого почуття.

Сатиричному роману «Гаргантюа і Пантагрюель», написаному на рубежі Пізнього Середньовіччя і Нового часу Франсуа Рабле, виповнюється 485 років. Складається з п’яти книг. Твір у гротескній формі оповідає про людські пороки: черевоугодництво, корисливість, брехню, жадібность, перелюбство. Автор не залишає поза своєю увагою ні державу, ні церковнослужителів.

П’єсі Вільяма Шекспіра «Приборкання норовливої» виповниться в 2018 році 425 років. Дату її написання встановлено дослідниками приблизно, а рік, в якому шедевр легендарного драматурга вперше побачила публіка, історикам невідомий.

Перша частина драми «Фауст», що належить перу Й.В. Гете, була написана 210 років тому. Головна праця великого драматурга вважається вершиною німецької поезії і являє собою один із варіантів художнього опису популярного в часи автора легенди про доктора Фауста.

Поемі «Паломництво Чайльд Гарольда» Джорджа Байрона виповниться 200 років. Поетичний твір напитано розчаруванням, яке переповнює молоду людину від насиченого й гучного життя, що представляє собою гонитву за задоволеннями.

Історичний роман про епоху Людовика XI «Квентін Дорвард» відзначить свій 195 рік виходу в світ. Його автор Вальтер Скотт в якості основного джерела для свого твору використав щоденникові записи молодого дворянина Філіпа де Коммина.

Поема «Полтава» відзначає у 2018 році свій 190 день народження. Твір оповідає про події однойменної битви. У своїй роботі над поемою А.С. Пушкін звертався до історичних джерел і наповнював її поетикою молдавської усної народної творчості.

Свій 185 день народження відзначить роман «Євгенія Гранде» Оноре де Бальзака. Художня проблематика твору полягає в розробці двох антагоністичних одна одній тем — любові до грошей і любові до людини (духовної парадигми нашого існування).Говорячи про сучасне йому суспільство, Бальзак підкреслює його меркантильну сутність. Життя більшості людей, на думку письменника, «обмежене суто матеріальними інтересами». Один з головних персонажів роману, пан Гранде є «уособленням могутності грошей». На прикладі його характеру і історії життя Бальзак показує, до чого може привести людину любов до грошей. З одного боку, ми бачимо дбайливе і ощадливе ставлення до речей, з іншого — нерозумне обмеження себе і своєї сім’ї в найнеобхіднішому.

180 років виповнюється літературный версії казки «Стійкий олов’яний солдатик», що належить перу Г.Х. Андерсена. Трагічна історія кохання маленького одноногого солдата до порцелянової лялечки-балерини набула популярності у всіх європейських країнах.

180 років «Пісні про царя Івана Васильовича, молодого опричника й удалого купця Калашникова» – історичній поемі, що представляє собою твір ранньої творчості М. Ю. Лермонтова.

У 2018 році виповнюється 180 років «Пригод Олівера Твіста». Майстер авантюрно-пригодницьких романів Чарльз Діккенс оповідає про тяжкі випробування, які випадають на долю маленького  безпритульного хлопчикова, що живе на вулицях Лондона.

До числа книг-ювілярів 2018 року належить оповідання «Золотий жук», який був написаний Едгаром По 175 років тому. Новела американського письменника визначається критиками як рання жанрова форма детектива. У ній розповідається про цілу серію пригод, які відбуваються з головним героєм на шляху пошуку скарбів, захованих за допомогою хитромудрого шифру.

Роману «Домбі і син» Чарльза Діккенса виповниться 170 років. Змальовуючи яскраву й багатопланову картину повсякденного життя англійського буржуа, автор розкриває всю її антигуманну сутність, наполягаючи на неприродності укорінених поведінкових традицій.

Класичному роману про епоху наполеонівських часів «Ярмарок марнославства», що належить перу Вільяма Теккерея, виповнюється 170 років. У ньому автор вказує на негативні сторони соціального устрою Англії й звинувачує буржуазну верству у паразитичному образі життя.

 

170 років виповнюється роману Ф.М. Достоєвського «Білі ночі». Твір належить до жанру сентиментальних романів й оповідає про трагічну долю мрійника, що стикається з жорстокістю і несправедливістю суспільства.

 

Казці «Червоненька квіточка» С.Т. Аксакова виповнюється 160 років. Розповідь являє собою російську національну варіацію легенди про Красуню і Чудовисько, що зустрічається в усній народній творчості більшості європейських країн і навіть у деяких східних країнах. Сюжетна лінія історії була написана автором зі слів його ключниці Палажки.

 

Англійський історико-пригодницький роман Майн Ріда «Оцеола, вождь семінолів» вперше був надрукований 160 років тому. Твір описує події Другої Семінольской війни.

 

Повість про соціальну нерівність  і любов  «Ася» І.С. Тургенєва була опублікована 160 років тому. У творі розповідається про кохання молодого світського чоловіка та юної сільської дівчини. Повість побудована як спогади похилої поважної людини про часи своєї молодості.

 

160 років тому була надрукована книга «Дитячі роки Багрова-онука» С.Т. Аксакова. Твір являє собою другу частину автобіографічній трилогії автора. У повісті розповідається про дитинство й отроцтво письменника, яке проходило на Південному Уралі.

 

Роман «Князь Срібний», що оповідає про часи оприччини, вперше був надрукований 155 років тому. У ньому А.К. Толстой описує пригоди благородного воєводи, якого всі називали «князем Срібним». Повернувшись додому з Лівонської війни, воїн із подивом виявив, що в місті встановила свої порядки зграя вбивць і садистів, яких називають опричниками.

 

150 років виповнюється пригодницькому  роману французького письменника Жуля Верна «Діти капітана Гранта». Твір складається з трьох частин. Головні герої подорожують навколо Землі, займаючись пошуками зниклого колись капітана Гранта.

 

Книга-ювіляр 2018 року – роман «Ідіот» Ф.М. Достоєвського. Йому виповнюється 150 років. У 2002 році книга була включена до списку 100 найкращих за версією «Норвезького книжкового клубу». Улюблений  твір самого В.М. Достоєвського, і, на думку М.М. Бахтіна, найбільш чітко виражає світогляд письменника в 60-е рр. XIX століття.

 

Поема М.О. Некрасова «Російські жінки» вперше побачила світ 145 років тому. Тонкий лірико-драматичний твір у романтичній формі оповідає про самозречення дружин декабристів, що вирушають до Сибіру.

 

145 років повісті «Зачарований мандрівник» М.С.Лєскова. Твір входить до циклу  легенд про російських праведників. Ідея твору виникла в автора під час подорожі до острова Валаам.

 

140 років «П’ятнадцятирічному капітану» Жуля Верна. Гостропригодницький роман оповідає про мінливості долі, з якими стикаються пасажири китобійної шхуни-брига «Пілігрим». У романі простежуються риси аболіціоністського твору.

 

Роман шотландського письменника Роберта Стівенсона «Острів скарбів» вперше був опублікований 140 років тому. Твір розповідає про пригоди юного хлопчика, до рук  якого потрапляє карта Острова скарбів.

 

До числа книг-ювілярів 2018 року включено також і «Війну світів» Герберта Уеллса – роман зі 120-річною історією. Книга описує вторгнення на Землю марсіан і являє собою еталон літературної роботи в жанрі фантастики.

Вхід на сайт
Пошук
Сайт-переможець
Корисні посилання

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ла Страда

Архів записів

Ми починали з сайту gimnaziya127.ucoz.ua. Там ви можете знайти багато корисного матеріалу.

Copyright MyCorp © 2018uCoz