Понедельник, 10.12.2018, 14:37

Криворізької гімназії №127

З 1991 року функціонує Криворізька гімназія №127.

З 1991 року перший директор

Кулішов Валентин Опанасович

З 2009 по 2013 рік - директор

Серба Олена Броніславівна

З 2013 року - директор

Воробйова Антоніна Анатоліївна

У 29 класах навчається 817 учнів. Уже 27 років не спиняється творче життя педколективу. За 27 років зі стін гімназії випущено 1167 учнів, із них 37 мають срібну медаль, 161 – золоту медаль; 1008 учня стали студентами вищих навчальних закладів, з 48 вчителів 32 є спеціалістами вищої та  I  кваліфікаційних категорій, 7 вчителів мають звання  "Старший учитель", 6 - "Учитель-методист", 3 - «Відмінник освіти України», нагороджені почесною грамотою Міністерства освіти і науки України 6 учителів, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» - 2 педагоги.

Педагоги гімназії є переможцями районного, міського, обласного етапів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Свої здобутки та напрацювання вчителі висвітлюють на сторінках педагогічних та наукових видань.

У закладі створена сучасна матеріальна база: етнографічний музей, картинна галерея, футбольне поле зі штучним покриттям, тренажерна зала, дві спортивних зали, шаховий клуб.

Кабінети образотворчого мистецтва, музики, української мови та літератури посіли призові місця на міському конкурсі-огляді на кращий кабінет.

За роки функціонування закладу в гімназії працює система, що забезпечує науково-теоретичну, гуманітарну, загальнокультурну підготовку здібних та обдарованих дітей, розвиток творчої особистості, гідного громадянина своєї держави.

У закладі започатковано профільне навчання за напрямками: природничо-математичний – з навчальним профілем математика та суспільно-гуманітарний – з навчальним профілем філологія.

Криворізька гімназія №127   є експериментальним навчальним закладом обласного рівня з 2004 по 2010 р.р.  за темою експерименту: «Створення системи розвитку і саморозвитку особистості і  підвищення культури життєвого самовизначення гімназистів засобами педагогіки життєтворчості», з 2011 по 2016 р. -    «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів", з  2017 року - «Створення системи шкільної медіаосвіти на основі принципів наскрізного навчання".

Соціалізація гімназистів відбувається через роботу шкільного парламенту, дитячої організації Козацька Республіка «Родина».

Педагогічний колектив гімназії розробив такі шкільні програми (на основі шкільних та обласних): «Психологія саморозвитку», «Я – особистість», «Екологія душі», «Духовне відродження», «Лідер», «Обдарованість», «Підліток і соціум», які сприяють розвитку творчого потенціалу, інтелекту, соціальної активності дітей.

Одним із напрямів розвитку духовної культури школярів (за програмою «Духовне відродження»), повернення до невичерпних джерел народної творчості є етнографічний музей «Берегиня», який визнано одним із кращих музеїв міста Кривого Рогу, та картинна галерея, де поруч із зібраними репродукціями видатних художників епохи Відродження, художників сучасності юні гімназисти мають змогу виставляти свої роботи.

За 26 років  існування гімназією  встановлені творчі зв’язки з вищими навчальними закладами, МАН України, позашкільними та міжнародними організаціями. Постійно працюють волонтери з Корпусу Миру США. 5 учнів отримали право навчатися за кордоном – у США, Англії та Іспанії.

З 2014 році Криворізька гімназія №127 є членом Асоціації "Відроджені гімназії України".

З 2014 року директор КГ №127 Воробйова А.А. є членом Асоціації керівників шкіл України.

У 2002 році гімназія стала одним із ініціаторів I етапу Всеукраїнської туристично-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Краса і біль України» на Дніпропетровщині, була призером експедиції, отримала найвищі нагороди – путівки до республіканського туристського табору в Закарпатті.

Досвід роботи гімназії висвітлюється на щорічному конкурсі творчо-пошукових робіт "Краєзнавчий форум", міських та обласних семінарах директорів шкіл та завідуючих методичними службами, міських семінарах заступників директорів з виховної роботи, міських семінарах вчителів англійської мови за участю волонтерів Корпусу Миру.

Гімназія є лауреатом конкурсу «100 Кращих шкіл України», дипломантом  Конкурсу освітніх інновацій, постійним учасником виставок-презентацій «Інноватика в освіті України» та "Сучасні заклади освіти",  кращим закладом з організації учнівського самоврядування, переможцем ХV Національного конкурсу шкільних газет 2012 року в м. Миколаєві у номінації «Кращий матеріал про глобальну мережу Інтернет» та у 2014 році - у номінації "Краща газета за змістом", переможцем у конкурсній номінації «Інноваційні підходи до впровадження медіаосвітніх технологій для підвищення якості освітньої діяльності» Восьмого Міжнародного форуму «Інноватика в сучасній освіті - 2016»  та у 2017 році - у номінації "Краща газета за змістом"